NASIL YARARLANILIR ?

Önemli Not: BURS Yardımı alabilmeniz için kendi adınıza banka hesabınız olmalı ve IBAN tanımlaması için cep şubesi kullanıyor olmalısınız. Eğer bir banka hesabınız ve
 hesaba bağlı cep şubesi yok ise, lütfen yardım başvurusu yapmadan önce bir banka hesabı açtırarak cep şubesi kullanımını aktif hale getiriniz.
Evren Bursum Vakfı yardım sistemi tamamen otomatik olarak çalışır. Bağışçılarımızdan banka transferi olarak gelen yardımlar bir havuzda toplanır. Ardından sistemimize 
kayıtlı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza otomatik olarak banka transferi yolu ile bu yardımlar paylaştırılır.
Evren Bursum Vakfı otomatik yardım sisteminden nakit yardımı alabilmek için öncelikle başvurumu formunu doldurmalısınız.
Başvuru formunun doldurulmasının ardından eğer yardım almaya uygun görülürseniz tarafınıza bilgi verilerek Evren Bursum Vakfı Yardım Sistemi’ne kaydınız yapılacaktır.
Kayıt işleminin tamamlanmasından sonra ise, otomatik yardım havuzu sistemimize hesabınızı tanımlamanız gerekmektedir. IBAN numaranızı banka hesaplarımızdan birine 150 TL arası bir ödeme yaparak tanımlayabilirsiniz. Eğer bakiyeniz bulunmuyor ise tanımlama ücretini de bizler karşılamaktayız.
IBAN tanımlama işleminizi tamamladıktan sonra yardımlarımızdan faydalanabilirsiniz.
Eğer yardım talebiniz kabul edilip, Evren Bursum Vakfı Yardım sistemine kaydınız yapıldı ise, bu kesinlikle yardım almaya hak kazandınız anlamına gelmektedir.
Kaydınızın tamamlanmasından ve IBAN tanımlamasını gerçekleştirmenizden sonraki 24 saat içinde ilk nakit yardımınız, Yardım Havuzu Sistemimiz tarafından, otomatik olarak banka hesabınıza yatırılacaktır.
Vefa Bursum Vakfı Yardım Havuzu sisteminde yardımlar tek seferlik değil, pandemi sonlanıncaya kadar devam edecektir. Ancak ne sıklıkla yardım alacağınız havuz sistemimiz tarafından otomatik olarak belirlenmektedir.
Sistemimize her bir kayıtlı ihtiyaç sahibinin alacağı yardım miktarı havuz sistemimiz tarafından belirlenmektedir.
Yardım sistemimize yeni kayıtlı her bir ihtiyaç sahibi ilk 24 saat içinde 1.000 TL ila 2.000 TL arasında bir nakit yardımı alır.
Evren Bursum Vakfı Yardım Havuzu Sistemi, tamamen otomatik olarak çalışan, bağışçılar ile ihtiyaç sahipleri arasında dengeli ve şeffaf bir yardım sistemi kurmayı hedefleyen bir algoritma kullanır.
Başvuru formu aracılığı ile ilettiğiniz kişisel bilgileriniz ile ekonomik durumunuz tespit edilerek, sizin için bir “İhtiyaçlı Düzeyi” puanı verilir. Bu puana göre havuzdan alacağınız yardım yüzdesi saptanarak, havuza yapılan bağışlardan bu yüzde oranında yardım alırsınız.
Alacağınız yardımlar tek seferlik olmayıp, devamlılığı, ne zaman yardım alacağınız otomatik olarak sistem tarafından belirlenir.
Yardım sistemimize yeni katılan ihtiyaç sahipleri sistem tarafından öncelikli yardım sırasına alınacaktır.
Yardım sistemimize yeni katılan her ihtiyaç sahibi aldığı ilk yardımdan sonra belirli aralıklarla yardım almaya devam edebilecek ancak bu havuz sistemi algoritmamız tarafından belirlenecektir.
Yardım Havuzu Sistemi Algoritması Nasıl Çalışır?
Yardım havuzu sistemi, bağışçılarımız tarafından yapılan 1 günlük bağışı, bir sonraki gün belirli bir hesaplama ile (bugün yeni kayıt olan ihtiyaç sahipleri öncelikli olmak kaydıyla) sistemimizdeki kayıtlı tüm ihtiyaç sahiplerine otomatik olarak, banka transferi yolu ile dağıtır.
Yukarıda bahsettiğimiz gibi, yeni kayıtlı ihtiyaç sahipleri öncelikli yardım alacaklar sırasında olacaktır. Bugün kayıt olan ihtiyaç sahipleri, bugün gelen bağışlardan, yarın en az 1.000 TL ile 2.000 TL arasında bir yardım alacaktır.